Özge DS

Özge DS - Aşk Fotoğrafçısı19 Haziran 1987 yılında İstanbul’da doğmuşum. Ortaokul son sınıfa kadar bütün meslekler benim oldu. Astronot bile oldum kendi dünyamda. Uğraştım, kazandım, gazetecilik bölümünü seçtim, mezun oldum. Hiç pişman olmadım. Hatta özel hissettim. Lise sonda 1 yıldan fazla HÜRRİYET GAZETESİ’nde adliye muhabiri olarak çalıştım. Staj bitti. Ağlaya ağlaya ayrıldım. Muhteşem insanlar, müthiş gazeteciler tanıdım. Hemen ardından ADA GAZETESİ’nde 4 ay kadar foto muhabirlik maceram oldu. Karış karış gezdim İstanbul’un Prenses Adaları’nı. Çektim fotoğraflarını.

Ve yine lise tercihimde olduğu gibi istediğim tek okulu kazandım. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK. Aslında büyük hayalim Güzel Sanatlar Fakültesiydi. Ama o sıralar bu zordu. Hala hayalim o ayrı.

Hereke’de kasabavari bir yerde, buz gibi karanlık odalarda, suyun, kimyasalın içinden çıkmayan ellerimle, “ben banyo yapmaya gidiyorum” esprileriyle, fotoğrafını çekecek bir yer ya da birilerini aramakla, trene koşa koşa yetişmeye çalışmakla 2007 yılında ağlayarak, eğlenerek ve derece ile mezun olarak bitirdim üniversiteyi. Son tren yolculuğumu yapıp geldim evime. Bu arada okulun son dönemini okurken İHLAS HABER AJANSI’nda FOTOĞRAF EDİTÖRÜ olarak işe başladım.

6 yıllık editörlük deneyimimin son 2 yılında aynı zamanda Düğün Fotoğrafçılığına başladım. Ve Artık asıl yapmak istediğim işin bu olduğuna karar verdim.

2012 yılında kendi şirketimi kurarak açtığım ofisimle tam anlamıyla bir Düğün Fotoğrafçısı oldum 🙂

AŞK FOTOĞRAFÇISI markasını tescilleyerek düğün fotoğraflarımı bu isim altında çekmeye başladım. Bir insanın işine aşık olması maalesef zor karşılaşılan bir durumdur. Bu duyguya sahip olan insanlar ise çok şanslıdır. Ben kendimi bu şanslı insanlar arasında görüyorum.
Kendimi bildim bileli eğitim aldığım fotoğrafçılık hakkında kendime bir yol çizdim ve bu yol Düğün Fotoğrafçılığı.

Bıkmadan usanmadan her gün yeni bir gelin damat fotoğrafı çekebilir ve her çekime aynı enerji ve hevesle gider oldum. Çünkü benim işimin gereği fotoğrafçılık hakkında, deneyim ve bilgi dışında, MUTLU OLMAK. Hayır mutlu görünmek değil. Gerçekten MUTLU OLMAK. Bu iş bunu gerektiriyor. Sonraları anladım ki var olan dertlerimi bile mesleğim bana unutturuyor. Evet geçimimi bu meslekten sağlıyorum ama bu meslek bana sadece para kazandırmıyor. Paradan önemli şeyler kazandırıyor. Bazen moralimi düzeltiyor. En önemlisi çok değerli dostlar kazanmama sebep oluyor. Hal böyleyken ben bu işe sahip olduğum için her gün şükrediyorum. Aşıkların aşklarını ölümsüzleştirdiğim için ve herkesle bu güzel aşkları paylaştığım için çok mutluyum.

Aralık 2014’te ben de evli aşıklar kervanına katıldım. Aşkımızın 10. yılında evlendik. Düğün fotoğrafçısı olmama en büyük destek olan sevgilim kocam Osman ile şimdilerde yazın gelin damatları çekip, kışın da dünyayı geziyoruz. İşi gereği bol bol gezen Osman’ın peşine takılıp geziyorum ben de. Yazın da Osman boş günlerinde benimle çekimlere katılıyor. Güzel insanlarla, güzel mekanlarla dolu günler yaşıyoruz beraber. Hayallerimizi beraber gerçekleştiriyoruz.

Herkese sabah uyandığında sahip olduğu için şükrettiği bir meslek dilerim.

Özge Dinsel Sevğliğ

Özge DS (Aşk Fotoğrafçısı)